Kolejne remonty tras tramwajowych

fot. tw.waw.pl

Trwa sezon remontowy na warszawskich ulicach. Jedne właśnie się kończą, a inne dopiero rozpoczynają.

Na Moście Śląsko-Dąbrowskim został zakończony remont pasa tramwajowo-autobusowego. Przejazd dla tramwajów Aleją Solidarności i mostem oraz ulicą Targową został przywrócony.

Za to rozpoczęły się prace przy modernizacji rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Żelazną i Placem Starynkiewicza.

W związku z tymi pracami wyłączony został ruch tramwajów w Alejach Jerozolimskich na odcinku od przystanku Dworzec Centralny do Placu Zawiszy. Tramwajem do dworca dojedziemy jedynie linią 9, która kursuje z Gocławka.

Pozostałe linie, które jeździły Alejami Jerozolimskimi, zostały zawieszone albo skierowane na objazdy. I tak między innymi „siódemka” kursuje z Gocławka do krańca Kawęczyńska – Bazylika. Z kolei 24 jeździ z Metra Młociny do pętli P+R Aleja Krakowska.

Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępczą linię autobusową Z-7, kursującą między Placem Narutowicza a Dworcem Wschodnim.

Prace remontowe rozpoczęły się również na Rondzie Starzyńskiego. Linie 18 i 20 zostały skierowane na objazdy. Za to kursuje autobus Z-20 – od krańca Żerań FSO do Dworca Wileńskiego.

Mikołaj Michalecki