Kolejny pedofil w rękach policjantów

fot. policja.pl

Policja zatrzymała pedofila, który chciał handlować własnym dzieckiem. Czterdziestoletni mężczyzna z województwa mazowieckiego wykorzystywał seksualnie swojego sześcioletniego syna. Był powiązany z pedofilem, którego w ubiegłym miesięcu zatrzymano w Bukareszcie.

Śledztwo w sprawie Polaka mieszkającego w Rumunii doprowadziło policjantów na Mazowsze.

– Zatrzymanie było koordynowane przez Wydział do Walki z Handlem Ludźmi Komendy Głównej Policji – powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka.

 

Mężczyzna ten zamierzał oddać synka w ręce innego pedofila-ojca w zamian za możliwość gwałtu na innych dzieciach. Z uwagi na dobro dziecka zatrzymanego policja utajniła zarówno dane osobowe jego, jak i ojca, który trafił na trzy miesiące do aresztu.

 

Pod koniec lutego zatrzymany został inny pedofil – Tomasz K., który pracował w Instytucie Polskim w Bukareszcie. Był także powiązany z siecią pedofilów na całym świecie. Przez tabloidy został nazwany „królem pedofilów”, oferował innym przestępcom seksualnym dziecięce ofiary. Część kontaktów łączy go z polskimi przestępcami seksualnymi. Śledczy zapewniają, że są na tropie wszystkich osób powiązanych z pedofilską szajką.

IAR