Komisja weryfikacyjna wydała kolejne decyzje

fot. PAP/Rafał Guz

Komisja weryfikacyjna uchyliła w całości dwie decyzje zwrotowe dotyczące nieruchomości przy Bartoszewicza 1B. Zdecydowano również o przyznaniu kolejnych odszkodowań i zadośćuczynień. Nałożono też karę administracyjną.

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta wyjaśnił, że w przypadku wartej około 17 milionów złotych nieruchomości przy Bartoszewicza 1 B ustalono, że przedwojenny właściciel mógł zrzec się praw do kamienicy w zamian za przejęcie kilku izb po jej odbudowie.

 

Kolejne zadośćuczynienia przyznano mieszkańcom kamienic przy Noakowskiego 16 i Jagiellońskiej 27. Łącznie to 290 tysięcy złotych. Przyznano też jedno odszkodowanie. 21 tysięcy złotych ma trafić na konto córki Jolanty Brzeskiej.

 

Szef komisji poinformował, że 50 tysięcy kary administracyjnej nałożono na Kamila Kobylarza, bliskiego współpracownika Marka M. Według komisji mężczyzna miał dopuszczać się przemocy innego rodzaju w stosunku do lokatorów nieruchomości przy Dahlberga 5 w Warszawie.

 

Komisja ustaliła, że do aktów wandalizmu z udziałem Kamila Kobylarza miało również dochodzić po jego wyprowadzce z kamienicy przy Dahlberga 5.

IAR