Konferencja – Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń

fot. PAP/Piotr Nowak

„Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń” – to temat międzynarodowej konferencji naukowej odbywającej się na PGE Narodowym w Warszawie. Konferencja jest odpowiedzią na wprowadzanie do warszawskich szkół edukacji seksualnej według standardów WHO. 

Autor badań na temat konsekwencji wychowania dzieci przez pary jednopłciowe, profesor Mark Regnerus z University of Texas w Austin, podkreślił że wszelkie negowanie wartości tradycyjnej rodziny mają charakter polityczny:

Tłumaczenie:
25 lat temu panował na uczelniach ogólny konsensus, że najlepszym środowiskiem do rozwoju i wychowania dziecka jest małżeństwo składające się z ojca i matki. Blisko 10 lat temu ten konsensus zaczął się chwiać. Dzisiaj zdecydowana większość osób wypowiadająca się w tej kwestii uważa, że nie ma różnic w jakości rozwoju dziecka między rodzinami tradycyjnymi a jednopłciowymi. Ten konsensus ma jednak charakter polityczny a nie naukowy, badania naukowe tego nie potwierdzają.

Profesor Mark Regnerus z University of Texas w Austin, dodał, że właściwym środowiskiem w wychowaniu i rozwoju dziecka jest tradycyjne małżeństwo:

Tłumaczenie:
Socjolodzy tacy jak prof. Zygmunt Bauman czy brytyjczyk Anthony Gidens, od dawna mówili, że w relacjach homoseksualnych miłość ma charakter płynny, ma charakter niestały. Dzisiaj najistotniejsze jest to, że państwo nie może pozostać neutralne w obliczu tego problemu, ponieważ nauka i doświadczenie potwierdzają, że najlepszym środowiskiem w wychowaniu i rozwoju dziecka jest tradycyjne małżeństwo kobiety i mężczyzny.

Alisa Jordheim z Justice Society, ekspert z amerykańskiej organizacji pozarządowej walczącej z wykorzystywaniem nieletnich i handlem dziećmi, zaznaczyła, że standardy WHO wiążą się z tematem wykorzystywania nieletnich na tle seksualnym. Szczególnie dotyczy to dzieci w wieku od 0-4 lat, które według standardów WHO zachęcane są na tym etapie edukacji:

Tłumaczenie:
Do tego, żeby iść za głosem przyjemności i słuchać swojego ciała. To jest dokładnie to, jak chcieliby to widzieć handlarze dziećmi, pedofile i osoby zajmujące się tym procederem. Musimy mieć świadomość, że takie podejście jest nie tylko niezgodne z prawdą ale też niezwykle szkodliwe dla dzieci. Polska jest znana na świecie z tego, że wiele razy przez dekady musiała walczyć o wolność, a to jest kolejna z dziedzin, w której musicie podjąć walkę o wasze dzieci. 

Międzynarodowa Konferencja naukowa skierowana jest do rodziców, wychowawców, nauczycieli, dyrektorów szkół i wszystkich zainteresowanych problematyką wychowania. Organizatorzy konferencji zapraszają na XIV Marsz dla Życia i Rodziny, który przedzie ulicami 130 polskich miast, w tym Warszawy, w niedzielę. Patronat medialny nad konferencją i marszem objęło Radio Warszawa.

IAR