Ks. Bogusław Kowalski gościem spotkania "OTWÓRZmy OCZY"

Zapraszamy na majowe spotkanie z cyklu „OTWÓRZmy OCZY”, które odbędzie się w środę 7.05 o godz. 19.00 w Sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 3. Przyjdź i posłuchaj! Hasło spotkania brzmi „Młodzi gniewni w Kościele”. Naszym Gościem będzie ks. Bogusław Kowalski – proboszcz warszawsko – praskiej katedry, były piłkarz Legii, człowiek z poczuciem humoru.

  • Młodzi – zarówno ci gniewni, jak i potulni – czy i gdzie jest dla nich miejsce w Kościele?
  • „Kościół nie musi się przypodobać, tylko stać na straży wartości” – jak jednak przekazywać Dobrą Nowinę młodym, aby została przez nich przyjęta?
  • Czy z oazy wyrasta się jak z krótkich spodenek ?

Jan Paweł II o młodzieży:

„Liczę na was. (…) Znałem młodzież polską i nie zawiodłem się nigdy na niej. Świat was potrzebuje. Potrzebuje was Kościół. Przyszłość Polski od was zależy. Budujcie i umacniajcie na polskiej ziemi «cywilizację miłości»: w życiu osobistym, społecznym, politycznym, w szkołach, w uniwersytetach, parafiach, w ogniskach rodzinnych, które kiedyś utworzycie. Nie żałujcie na ten cel młodzieńczego entuzjazmu, wysiłku ani ofiary.”

„Wy jesteście nadzieją świata – wy, którzy pragniecie, by świat stawał się coraz piękniejszy, by opierał się na wartościach moralnych i duchowych, które dają wolność i prowadzą nasze kroki ku wieczności.”

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.

Dojazd: przystanek Park Praski, tramwaje: 20, 23, 26, 40, autobusy: 160, 190, 226, 460, 512, 527, 718, 738, 8