Kto zagra podczas Koncertu Premiery Festiwalu Chrześcijańskie Granie?

banner_festiwal_2015_1350-900Arkadio, ksiądz Kuba Bartczak, Albo i Nie, El Camino i New Day – to piątka wykonawców, których utwory powalczą o tytuł Premiery Roku 2015. Stanie się to podczas 5. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. W sobotę 28 listopada podczas Koncertu Premiery publiczność zgromadzona w sali koncertowej Dobrego Miejsca wybierze najlepszy utwór roku.

Pomysł wybrania Premiery Roku wydawał się tak naturalny. W końcu jednym z powodów istnienia Festiwalu Chrześcijańskie Granie jest prezentacja nowości muzycznych z danego roku. Z premierowymi utworami zgłosiło się kilkunastu wykonawców. Z pośród nich jury złożone z przedstawicieli list przebojów: Michała Guzka ze Złotej 10 Radia Warszawa, Darka Ciszewskiego z Muzycznych Darów oraz księdza Jacka Miszczaka z Listy z Mocą wybrało pięć utworów:

1. Albo i Nie – Piosenka Prostych Serc
2. Arkadio – Tylko Prawda
3. El Camino – Zanim
4. ks. Kuba Bartczak – O tym co ma sens feat. Calu
5. New Day – Pod Prąd

Musimy przyznać, że nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu, a wybór będzie tak trudny. Niestety trzeba było wybrać tylko pięć kawałków z trzynastu zakwalifikowanych. A większość z nich była naprawdę dobra! – mówi Michał Guzek, który wraz z przedstawicielami Listy z Mocą oraz Muzycznych Darów wybierał piątkę finałowych utworów.

W sobotę 28 listopada o 17.00 w warszawskim Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce podczas Koncertu Premier zostanie wybrana Premiera Roku, a wykonawca otrzyma Złoty Krążek 2015. Nie będzie to jednak koniec atrakcji festiwalowych. Zarówno piątkowy wieczór 27 listopada – uwielbienie z zespołem 33, jak i cała sobota 28 listopada – Salon Festiwalowy, Koncert Premiery oraz Debiutu 2015 – zespołu Soudarion, będą pełne wydarzeń.

Na stronie festiwal.chrzescijanskiegranie.pl odnaleźć można wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu oraz sposobu na zdobycie zaproszeń.

W najbliższych dniach będziemy prezentować wybrane utwory – do każdego z nich powstał albo powstanie teledysk lub tak zwane lyric video. Był to jeden z warunków zgłoszenia. Chcemy, aby dobra muzyka miała szansę dotrzeć do jak największej liczby ludzi. I zmieniała ich życie na lepsze – zaznaczył Mateusz Stolarski z chrzescijanskiegranie.pl, współorganizator Festiwalu.

Podczas 5. Festiwalu Chrześcijańskie Granie zostanie po raz pierwszy wręczona także statuetka beneDeo 2015 dla najlepszego teledysku chrześcijańskiego. Nagroda przyznawana jest przez beneDeo.com we współpracy z Fundacją Chrześcijańskie Granie. Zgłoszenia i informacje znajdziecie na stronie: benedeo.com/static/teledysk-roku.

Radio Warszawa sprawuje patronat medialny nad 5. Festwialem Chrześciajańskie Granie.

fot. organizatorzy