Kulturalny Weekend w Warszawie: o filmie "Bóg w Krakowie" i wystawie "Machiny Leonarda da Vinci"

plakat_Bog_w_KrakowieW warszawskich kinach możemy oglądać film „Bóg w Krakowie”. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego i mistycznego miasta, które sam Bóg postanowił uczynić stolicą swojego Miłosierdzia. Na drogach bohaterów swoje ślady odciskają wielcy święci: Jan Paweł II, Brat Albert, Jadwiga, Faustyna czy Rita. Naszym gościem będzie reżyser filmu Dariusz Regucki. Twórca opowie o swojej pracy z aktorami, a także o tym, dlaczego obraz nakręcił właśnie w Krakowie.

Kolejni goście to Beata Zaborek-Sroka oraz Małgorzata Zbierada-Tyszkiewicz. Panie zaproszą na spektakl „Baśń o zaczarowanym lisie”, który dla swoich dzieci przygotowali rodzice. Sztuka dla wszystkich chętnych jest do zobaczenia już w najbliższą niedzielę w szkole przy ulicy Czerniakowskiej, prowadzonej przez siostry nazaretanki.

Z mikrofonem Radia Warszawa wybierzemy się także do Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, bowiem trwa tu wystawa „Machiny Leonarda da Vinci”. Geniusz nie tylko znany jest ze wspaniałych dzieł sztuki, ale także z nadzwyczaj ciekawych projektów różnych machin. To właśnie Leonardo da Vinci już w XV wieku zaprojektował czołg, helikopter, rower czy łożysko kulkowe. O tym w przestrzeni muzeum porozmawiamy z kuratorem wystawy.

Radio Warszawa – audycja Kulturalny Weekend w Warszawie – sobota 18 czerwca maja, godz. 11.30

Słuchaj audycji Kulturalny Weekend w Warszawie na 106,2 FM lub ON-LINE.