Kulturalny Weekend w Warszawie: Przegląd Filmów Alpinistycznych i wystawa "Chrzest Polski"

wgorachXXIII Przegląd Filmów Alpinistycznych imienia Wandy Rutkiewicz, który odbędzie się od 6 do 8 maja w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie to jedno z najciekawszych wydarzeń tego weekendu. W tym roku motywem przewodnim jest K2 i polski alpinizm.

Ogółem wśród polskich zdobywców K2 jest jedenastu mężczyzn i wciąż tylko jedna kobieta – Wanda Rutkiewicz. Przeglądowi towarzyszy wystawa fotograficzna Jacka Rępalskiego pt. „Różne oblicza Nepalu – kadry z podróży”, a o całym wydarzeniu opowiedzą nasi goście Agnieszka Tyszkiewicz i Marcin Wernik, którzy także poprowadzą kilka spotkań i opowiedzą o swoich przygodach w Patagonii.

W audycji zajrzy także na 7. Przegląd Kina Francuskiego. Zobaczymy najlepsze francuskie filmy ostatnich lat, między innymi filmy otwarcia i zamknięcia festiwalu Cannes z 2015 roku. O tym wydarzeniu porozmawiamy z Adamem Trzopkiem z Kina Muranów.

Zostaniemy także oprowadzeni po wystawie „Chrzest Polski” w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie dodatkowo w sobotę 7 maja zorganizowano zostanie piknik średniowieczny.

Radio Warszawa – audycja Kulturalny Weekend w Warszawie – sobota 7 maja, godz. 11.30

Słuchaj audycji Kulturalny Weekend w Warszawie na 106,2 FM lub ON-LINE.