Kulturalny Weekend w Warszawie: sztuka z krawatów

„Kiedy najdrobniejszy gest staje się opowieścią”, to tytuł jednej z najnowszych warszawskich wystaw tego weekendu. Naszym gościem będzie jej współautorka Anna Nawrot, która tworzy niezwykle plastyczne kompozycje z krawatów.

W ten weekend rusza także Przegląd Filmów Fińskich, podczas którego zaprezentowane zostaną najnowsze produkcje fińskiej kinematografii. Wydarzenia otwiera komedia „Emigrant z żelkowej malinowej łódki”.

W ten weekend potrwa 11. edycja Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich. Jak zwykle będzie to wspaniała okazja, by obejrzeć najciekawsze i najnowsze filmy górskie, a także posłuchać opowieści wybitnych wspinaczy m.in. Marcina Kaczkana z tegorocznego wejścia na K2. Z zagranicznych filmów zobaczymy „Everest. Poza krańcem świata”  w formacie 3D czy „Stopy na hrebeni”, relację z zimowego przejścia Grani Tatr. Z polskich produkcji film „Zakopiańczycy”, o niezwykłych dokonaniach zakopiańskich himalaistów oraz dokument „Władysław hrabia Zamoyski – Pan z Wielkopolski – władca Tatr”, nawiązujący do słynnego sporu o Morskie Oko.

Nie zabranie również zaproszeń.

Na audycję Kulturalny Weekend w Warszawie zaprasza Dorota Sołowiej-Banach.

 fot. „Kiedy najdrobniejszy gest staje się opowieścią” – zbiorowa wystawa w Galerii XX1, (od lewej) jej współautorka – Anna Nawrot, fot. Dorota Sołowiej-Banach