Kulturalny Weekend w Warszawie: wystawa fotografii warszawskich kapliczek

fot. Kapliczka przy Marszałkowskiej 60, Zuzanna Olczyk-Drosio

W „Kulturalnym Weekendzie w Warszawie” opowiemy o fotograficznej wystawie, prezentującej różnorodne oblicza warszawskich kapliczek, a także o zbliżającej się budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Z fotografką Zuzanną Olczyk-Drosio przejdziemy śladami warszawskich kapliczek, które już w ten weekend zobaczymy na wystawie w Domu Kultury Śródmieście.

Warszawa liczy ponad tysiąc kapliczek, najwięcej z nich pamięta jeszcze czasy II wojny światowej, ale jak się okazuje, powstają też nowe kapliczki.

Autorka zdjęć opowie również o najstarszej kapliczce z 1683 roku. Gościem będzie również kurator ekspozycji Anna Mieczyńska-Jerominek.

Wybierzemy się także na plac przed Pałacem Kultury i Nauki, na którym niebawem rozpocznie się budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Miejsce to zostało specjalnie oznakowane i odbywa się na nim wystawa pt. „Plac Defilad: krok do przodu – 9. edycja festiwalu „Warszawa w budowie”.

O planach budowy tego muzeum, a także o tymczasowej siedzibie i bieżących wystawach opowie wicedyrektor MSN Marcel Andino Velez.

Radio Warszawa – audycja Kulturalny Weekend w Warszawie – piątek 27 października, godz. 10.30, sobota 28 października, godz. 11.30

Słuchaj audycji Kulturalny Weekend w Warszawie na 106,2 FM lub ON-LINE.

Dorota Sołowiej-Banach