Laureaci Olimpiady Teologii Katolickiej

fot. Magdalena Gronek

Paweł Golec z VIII LO im. Władysława IV z klasy czwartej został laureatem diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej. Drugie miejsce zdobyła Joanna Dorota Kaczmarska z LO im. Juliusza Słowackiego w Otwocku z klasy drugiej. Zaś trzecie miejsce Alicja Katarzyna Babińska z VIII LO im. Władysława IV z klasy pierwszej.

Egzamin odbył się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego na Tarchominie. W zmaganiach uczestniczyło 27 szkół znajdujących się na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Nagrody wręczył laureatom bp Romuald Kamiński.

 

W tym roku olimpiada poświęcona była postaci św. Jacka Odrowąża, będącego wzorem ewangelizacji. Jak podkreślił ks. Piotr Pierzchała z Wydziału Nauki Katolickie Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej – egzamin był wymagający.

 

Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut.

 

Na czym polega sekret dotarcia do młodego człowieka z przesłaniem Ewangelii i zachęcenie go do pogłębiania wiedzy zdradziła nam jedna z katechetek Bożena Cacko, której uczniowie znaleźli się w gronie tegorocznych laureatów.

 

Główną nagrodę dla zwycięzcy etapu diecezjalnego olimpiady ufundował w tym roku Bp Romuald Kamiński. Drugą nagrodę ufundowało Radio Warszawa, zaś dla zdobywcy miejsca trzeciego nagrody przygotował kanclerz kurii ks. Dariusz Szczepaniuk. Etap ogólnopolski odbędzie się w dniach 27-30 marca w Opolu.

Magdalena Gronek