Home / Wiadomości  / Legia ograła Zagłębie i awansowała w tabeli

Legia ograła Zagłębie i awansowała w tabeli

Legia Warszawa wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1 w meczu siódmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramki dla mistrzów Polski strzelili: Armando Sadiku i Sebastian Szymański. Jedynego gola dla „Miedziowych” zdobył Filip Starzyński z rzutu karnego.
Skrzydłowy Legii Sebastian Szymański cieszył się, że jego drużyna potrafiła pokonać lidera.

Obrońca Legii Łukasz Broź stwierdził, że podyktowanie karnego, po jego ręce i zastosowaniu systemu VAR, było kontrowersyjne.

Legia kończyła spotkanie w „dziesiątkę” po tym, jak za brutalny faul na Alanie Czerwińskim drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Pazdan.
Trener Zagłębia Piotr Stokowiec uważa, że jego drużyna w pierwszej połowie prezentowała się lepiej.

Daniel Dziwniel, obrońca Zagłębia przyznał, że „Miedziowi” przegrali na własne życzenie.

We wcześniejszych niedzielnych meczach Lech Poznań pokonał Arkę Gdynia 3:0, a Sandecja Nowy Sącz wygrała z Pogonią Szczecin 2:1.
Zagłębie zajmuje drugie miejsce w tabeli z czternastoma punktami. Tyle samo ma prowadzący Lech. Legia awansowała na trzecie miejsce z trzynastoma punktami.