Home / Wiadomości  / Legia wygrała z Koroną

Legia wygrała z Koroną

Legia Warszawa wygrała z Koroną Kielce 2:1 (1:0) w sobotnim meczu 2. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Legia przystępowała do sobotniego spotkania po dwóch porażkach z rzędu. Podopieczni Deana Klafurića na inaugurację rozgrywek ekstraklasy ulegli Zagłębiu Lubin 1:3, a w Lidze Mistrzów przegrali ze słowackim Spartakiem Trnava 0:2.
„Zdawaliśmy sobie sprawę w jakiej znaleźliśmy się sytuacji” – mówił po meczu strzelec wyrównującego gola Krzysztof Mączyński.

Kielczanie objęli prowadzenie w 32. minucie po trafieniu Ivana Jukicia. W 57. minucie wyrównał Krzysztof Mączyński, a zwycięską bramkę dla mistrzów Polski zdobył w 66. minucie Jose Kante.
Zdaniem pomocnika Korony Jakuba Żubrowskiego Legia nie rozegrała wyjątkowego meczu, więc tym większe rozgoryczenie po porażce.

Krzysztof Mączyński dodał, że o wiele ważniejsze będzie wtorkowe rewanżowe spotkanie w Lidze Mistrzów.

Legia ma 3 punkty i w tabeli zajmuje dziewiąte miejsce. Korona z jednym punktem jest jedenasta.