Manasterski: połączenie Białorusi i Rosji jest możliwe

fot. siodma9.pl

Mimo kilkugodzinnego spotkania na linii Białoruś – Rosja między państwami nie ma pełnego porozumienia w sprawie cen gazu i ropy. Spotkanie Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina dotyczyło w głównej mierze zmian w polityce eksportowej surowców, co może bezpośrednio wpłynąć na straty ekonomiczne Białorusi.

Według medialnych spekulacji sterowanie gospodarką energetyczną może przybliżyć Rosję do głębszej integracji z naszymi sąsiadami. Rozmowy liderów obu państw były analizowane w poranku „Siódma9” na antenie Radia Warszawa.

Redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski ocenił, że głęboka współpraca Białorusi i Rosji jest widoczna od dawna.

 

Miłosz Manasterski dodał, że według jednej z teorii, formalne połączenia obu państw pozwolą zachować Putinowi stanowisko prezydenta.

 

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku dojdzie do ponownego spotkania Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina. Celem kolejnych rozmów będzie ustalenie ostatecznego porozumienia w sprawie rozliczeń za dostawy ropy i gazu.

Cała rozmowa:

Wszystkich rozmów z gośćmi audycji „Siódma9” można wysłuchać w internecie pod adresem: www.siodma9.pl.