Mąż Asi Bibi prosi włoski rząd o pomoc

fot. PAP/EPA

Mąż Asi Bibi, Pakistanki, która mimo uniewinnienia od zarzutów bluźnierstwa nadal przebywa w więzieniu, zwrócił się z prośbą o pomoc do włoskiego rządu. 31 października pakistański Sąd Najwyższy unieważnił wydany w tej sprawie w niższej instancji wyrok śmierci.

Jak podała włoska agencja prasowa ANSA, mąż Asi Bibi, Ashiq Masih, poprosił o pomoc w nagraniu wideo przekazanym międzynarodowej organizacji katolickiej „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Powiedział w nim: „Proszę rząd włoski i apeluję: pomóżcie nam opuścić Pakistan. Ja i moja rodzina jesteśmy w niebezpieczeństwie. Mamy trudności w zdobyciu pożywienia”.

Asia Bibi mimo uniewinnienia nie może opuścić kraju, bo Sąd Najwyższy musi rozpatrzeć wniosek prokuratury o rewizję tego wyroku. Przeciw uniewinnieniu w Pakistanie protestują integraliści islamscy. W tym roku w lutym mąż i córka Asi Bibi odwiedzili Rzym. Spotkali się na audiencji z papieżem Franciszkiem. Wówczas w proteście przeciw prześladowaniom chrześcijan oświetlono Koloseum na czerwono.

IAR