MOTOSERCE 2019

fot. organizatorzy

MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest Ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Organizatorami są kluby motocyklowe zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych (KPKM) ewentualnie osoby, czy też kluby, które uzyskały zgodę Kongresu.

Na polskich drogach co roku ginie ponad 3 tys. osób, tysiące wymaga hospitalizacji a później rehabilitacji. Wynikiem tego zatrważającego zjawiska są koszty społeczne, ludzkie tragedie, a na końcu wielkie koszty finansowe z budżetu państwa, czyli z kieszeni nas wszystkich. Zawsze w takich sytuacjach niezbędna jest krew, która ratuje życie.

MOTOSERCE to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi. Naszą działalnością chcemy zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Dodatkowo akcja ma na celu przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. W tym celu podczas akcji zajmujemy się edukacją bezpiecznej jazdy na drogach oraz edukacją w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Akcja MOTOSERCE organizowana jest przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych (ponad 140 klubów i ponad 5 tys. motocyklistów).

Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz lokalne władze miast.

Co roku odbywają się w imprezy akcji MOTOSERCE w ponad 80 miastach w całej Polsce. Mają charakter jednodniowego pikniku, podczas którego odbywają się koncerty, pokazy ratownictwa drogowego i bezpiecznej jazdy, wystawy motocykli, a także parada motocyklowa oraz liczne konkursy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Duża liczba atrakcji przyciąga całe rodziny, oraz miłośników motoryzacji i muzyki (np. średnio w warszawski finał MOTOSERCA odwiedza ok. 15 tys. ludzi). Dzięki takiej formule udaje się zrealizować cele naszej akcji.

Podczas dotychczasowych dziesięciu edycji MOTOSERCA udało się nam uzbierać łącznie ponad 31 000 litrów krwi! Jest to skala, która jest podstawą do uznania tej inicjatywy jako Największej zbiórki krwi na Świecie.

Przebieg imprezy w Warszawie:

Termin: 1 czerwca (sobota) 2019
Czas trwania imprezy: 10.00 – 20.00. Miejsce: cały teren Parku Bródnowskiego (22ha), Warszawa, Dzielnica: Targówek: między ul.: Chodecka – Kondratowicza – Wyszogrodzka. Wstęp i wszelkie atrakcje zapewnione przez nas podczas finału MOTOSERCA są bezpłatne.

Zbiórka krwi od godz. 10:00 do 15:00. Specjalne „krwiobusy” zapewnia Warszawskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wśród wszystkich krwiodawców, którzy tego dnia oddadzą krew będą rozlosowane cenne nagrody ufundowane przez sponsorów (w tym nagroda główna – skuter).

W programie: koncerty polskich zespołów, w tym gwiazd wieczoru, którymi w tym roku będą zespoły Szymon Wydra i Carpe Diem (godz. 18:30), występy amatorskich zespołów dziecięcych i młodzieżowych, pokazy ratownictwa medycznego (w tym motocyklowi ratownicy medyczni), pokazy straży pożarnej szkoła i pokazy bezpiecznej jazdy prezentacje i wystawy motocykli, w tym jazdy próbne, pokazy ekwilibrystyki motocyklowej, konkursy z nagrodami dla najmłodszych, atrakcje dla najmłodszych (trampoliny, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa itp.), pokazy sztuk walki, stoiska gastronomiczne.