Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie rozbudowane

fot. PAP/Rafał Guz

Do terenu Muzeum Powstania Warszawskiego dołączy pas zieleni od strony ulicy Towarowej. Znajdą się tam m.in. nowe główne wejście, dojazd dla autokarów i dostępna dla wszystkich przestrzeń publiczna.

Przy ulicy Towarowej władze muzeum chce też postawić wielofunkcyjne budynki, które będą mogły posłużyć jako miejsce tymczasowych wystaw, ale też jako kawiarnie czy pracownie. – Chcemy dostosować się do tego, jak zmienia się okolica muzeum – mówi wicedyrektor placówki, Dariusz Gawin.

 

Według dyrektora muzeum, Jana Ołdakowskiego, rozbudowa muzeum ma też praktyczne uzasadnienie – przez ciągły wzrost liczby zwiedzających na uliczkach wokół obiektu zaczyna się robić tłoczno.

 

W ostatnim roku Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedziło ponad siedemset tysięcy osób, czyli ponad trzykrotnie więcej, niż w pierwszych latach istnienia placówki.

 

Muzeum Powstania Warszawskiego zostało otwarte w 2004 roku. Znajduje się tam ponad trzydzieści tysięcy eksponatów, które pokazują m.in. walkę i codzienność podczas powstania, ale też losy powstańców po wojnie.

Konkurs na projekt rozbudowy Muzeum Powstania Warszawskiego ma zostać rozstrzygnięty jesienią. Prace budowlane ruszą najprawdopodobniej w 2020 roku.

IAR