Nagrody Totus 2015 przyznane

lauraacie totusDyrygent Krzysztof Penderecki, doktor Helena Pyz, portal Deon.pl oraz Poczta Polska to laureaci tegorocznej nagrody Totus 2015. Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się w sobotę 10 października uroczysta gala, podczas której po raz piętnasty wręczono nagrody przyznawane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Poprzez tę nagrodę chcieliśmy przyczynić się do popularyzacji nauczania świętego Jana Pawła II – powiedział kardynał Kazimierz Nycz.

W dziedzinie promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza w tym roku nagrodzono wieloletnią misjonarkę, członkinię Instytutu Prymasowskiego – doktor Helenę Pyz.

Mówi Anna Sułkowska ze Stowarzyszenia Jevodaya.

W dziedzinie kultury chrześcijańskiej nagrodę Totus 2015 otrzymał dyrygent Krzysztof Penderecki.

W kategorii media Totus 2015 trafił do portalu Deon.pl. Jak podkreśla redaktor naczelny portalu Piotr Żyłka, kluczem do sukcesu serwisu było wyjście do odbiorcy i zrozumienie jego życia.

Totus medialny ma na celu upamiętnić biskupa Jana Chrapka oraz jego rolę w ukazywaniu osoby i nauczania papieża w mediach.

Na zakończenie gali wręczono nagrody dla laureatów konkursu imienia biskupa Jana Chrapka. Zwycięzcy otrzymają indeksy na Uniwersytecie Warszawskim lub Jagiellońskim na kierunkach dziennikarstwo, polityka społeczna, bądź nauki polityczne.

fot. facebook.com/FundacjaDzieloNowegoTysiaclecia