Austriacki ruch rozłamowy „Wir sind Kirche” ekskomunikowany

Ojciec święty ekskomunikował dzisiaj przewodniczącą ruchu ‚Wir sind Kirche’ – My jesteśmy Kościołem. Martha Heizer razem ze swoim mężem Gertem zostali wykluczeni z korzystania z sakramentów Kościoła za notoryczne symulowanie odprawiania Mszy świętej.

Jak wyjaśnia Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, dr Heizer od dwóch i pół roku głosi publicznie, że wraz ze swym mężem i parą innych wiernych prowadzą takie celebracje we własnym domu. Proponowała ona sprawowanie Eucharystii prywatnie, bez kapłanów, aby w ten sposób wprowadzić ‚kapłaństwo kobiet’.

Dzisiejsza gazeta  ‚Tiroler Tageszeitung’ podaje, że w środę wieczorem bp austriackiego Innsbrucku, Manfred Scheuer starał się wręczyć małżonkom watykański dekret, który jednak został przez  oboje odrzucony.

Powstały w roku 1996 roku ruch  ‚Wir sind Kirche’  jest rozłamowy i pozostaje w konflikcie z  nauczaniem Kościoła. Ma licznych zwolenników w Niemczech i Austrii. Aktywiści ruchu domagają się zniesienia celibatu dla księży, kapłaństwa kobiet  i znacznego współdecydowania świeckich w sprawach Kościoła.

fot. ks. M. Wedziuk