Nikolas Nikas opowie o biznesie in vitro

Na zaproszenie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris po raz trzeci z cyklem wykładów przyjedzie do Polski Nikolas Nikas – prezes Bioethics Defense Fund – prawniczej organizacji podejmującej działania na rzecz prawa do życia i wolności sumienia w USA i na całym świecie. W środę 15 kwietnia będzie można w Warszawie wysłuchać jego wystąpienia w auli Szkoły Głównej Handlowej.

Nikolas Nikas jest cenionym specjalistą umiejętnie prezentującym fakty dostarczane przez nauki przyrodnicze oraz medycynę w perspektywie prawnej i politologicznej. W ramach Bioethics Defense Fund może swą wiedzę i doświadczenie wykorzystywać na polu legislacji, postępowań procesowych, edukacji i w mediach.

Nikolas Nikas jest znanym w USA i na świecie ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak: aborcja, in vitro, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych, asystowane samobójstwo. Uczestniczy w wielu postępowaniach sądowych dotyczących tej problematyki. Był konsultantem Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie, stawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa.

Tegoroczna wizyta Nikolasa Nikasa w Polsce zbiega się w czasie z parlamentarną debatą na temat forsowanego przez rząd programu in vitro. W związku z tym, prezes Bioethics Defense Fund poświęci swoje wystąpienia tematyce procedury zapłodnienia pozaustrojowego oraz przedstawi kulisy związane z przemysłem in vitro w USA.

ŚRODA 15 KWIETNIA
godz. 19.00 – Szkoła Główna Handlowa, gmach główny SGH al. Niepodległości 162, aula VII
Wykład z tłumaczeniem na język polski pod tytułem: „Human Life. Can you afford it?”. Nikolas Nikas będzie mówił o biznesie in vitro w USA, który czyni dziecko luksusowym towarem a kobietę inkubatorem do wynajęcia. Europejski kontekst tego zjawiska naświetli prezes FAFCE (Fédération des Associations Familiales Catholiques en Europe) Antoine Renard wraz z sekretarzem FAFCE Marią Hilldingson.

Organizatorem wykładu jest Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo”.

Radio Warszawa sprawuje patronat nad tym wydarzeniem.

f0t. Paweł Kula/ASK Soli Deo