Nowe warunki posiadania Karty Dużej Rodziny

fot. rodzina.gov.pl

Rośnie liczba partnerów oferujących bonusy i upusty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Jak wyjaśnił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk, Karta honorowana jest już przez trzydzieści tysięcy podmiotów.

 

Oprócz zniżek na zdrowie i edukację jest wiele zniżek przydatnych zwłaszcza teraz w wakacje. Rodziny wielodzietne posiadające kartę mają zniżki w obiektach wypoczynkowych, taniej mogą kupić paliwo czy bilety na podróż.

Wiceminister Marczuk wyjaśnia, że obecnie wydanych jest ponad dwa miliony kart, a od nowego roku będzie ich znacznie więcej, gdyż będą z nich mogli korzystać także rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

 

Bartosz Marczuk przypomniał, że karta Dużej Rodziny dostępna jest także w wersji elektronicznej i dzięki temu można z niej korzystać w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych.

 

Użytkownicy Karty otrzymują tez informacje z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej o nowych zniżkach. Jedną z ostatnich jest ta, że do Karty Dużej Rodziny dołączył Polonus – operator autobusowy, który oferuje dwadzieścia procent zniżki od podstawowej ceny biletu.

IAR