Nowy radiobook księdza Marka Dziewieckiego "Człowiek – Jestem podobny do Boga"


„Człowiek – Jestem podobny do Boga” to nowość, drugi już radiobook Radia Warszawa z nagraniami cenionego rekolekcjonisty i autora wielu popularnych publikacji – księdza Marka Dziewieckiego.

„Ta płyta to zaproszenie na spotkanie z samym sobą. To podróż w głąb siebie w poszukiwaniu prawdy o własnym człowieczeństwie. Taka wyprawa jest potrzebna, gdyż żyjemy w czasach, w których coraz lepiej rozumiemy świat wokół siebie, a coraz mniej rozumiemy samych siebie.

Pierwszym przewodnikiem w podróży ku samym sobie jest Bóg, który nas stworzył i który w nieomylny sposób wyjaśnia nam w Biblii naszą tajemnicę. Święty Jan Paweł II przypomniał nam o tym, że bez Chrystusa człowiek nie jest w stanie zrozumieć samego siebie. Może jedynie wymyślić jakąś karykaturę siebie. Pierwszą karykaturę człowieka wymyślili ludzie już na początku naszej historii. Adam i Ewa uwierzyli w to, że są tak doskonali, iż bez pomocy Boga odróżnią dobro od zła i że sami będą jak bogowie…”.

Ksiądz Marek Dziewiecki – psycholog, duszpasterz i autor wielu książek o człowieku, ukazuje niezwykłość człowieczeństwa, którym Bóg nas obdarzył. Wyjaśnia powody naszych trudności w rozumieniu samych siebie oraz przedstawia kryteria dojrzałości w odniesieniu do tego, co w nas istotne. Dzięki temu radiobookowi możemy lepiej niż dotąd rozumieć naszą tajemnicę i wiedzieć, dlaczego najbardziej szczęśliwi są ci ludzie, którzy kochają i są kochani oraz dlaczego nie da się zrozumieć człowieka bez miłości.

Oto fragmenty radiobooka do wysłuchania:

Radiobook „Człowiek – Jestem podobny do Boga” jest dostępny w sekretariacie Radia Warszawa przy Floriańskiej 3.

fot. Radio Warszawa

Pierwszy radiobook ks. Marka Dziewieckiego „Stworzeni, by kochać – dźwiękowy portret miłości” – KLIKNIJ!