O zmianach w Kościele w programie Angelus

fot. Jarosław Wydra

Zmiany w polskim Kościele to z pewnością jeden z najważniejszych tematów minionego tygodnia. Przypomnijmy, że biskup Grzegorz Ryś został metropolitą łódzkim, a biskup Romuald Kamiński – przyszłym ordynariuszem warszawsko-praskim. O nominacjach dotyczących polskich biskupów poinformowała w czwartek Nuncjatura Apostolska.

Biskup Grzegorz Ryś- zaczyna swoją posługę od poznania całkowitego archidiecezji łódzkiej, – podkreślił na antenie Radia Warszawa w programie Angelus redaktor Tomasz Krzyżak.

 

W dogodniejszej sytuacji jest biskup Romuald Kamiński, który powraca do diecezji warszawsko-praskiej po kilkuletniej rozłące- dodaje Tomasz Krzyżak.

 

Jak zaznaczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski – ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, obecnie biskup Romuald Kamiński ma czas na przejęcie obowiązków od arcybiskupa Henryka Hosera.

 

W ramach Konferencji Episkopatu Polski bp Kamiński jest członkiem: Rady do spraw Rodziny, Rady ds. Dialogu Religijnego oraz Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz Zespołu ds. Kontaktów z Przedstawicielami Kościoła Greckokatolickiego na Ukrainie. Wcześniej pełnił funkcję delegata KEP ds. Dialogu Katolików i Muzułmanów.

Polsat News/Mikołaj Michalecki