Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w diecezji warszawsko-praskiej

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Centralnym punktem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w diecezji warszawsko-praskiej będzie 11 listopada msza św. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Liturgii będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński.

Natomiast w wcześniej, bo o godz. 13.00 mszy św. w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Diecezjalne obchody na poziomie parafii rozpoczną się już w piątek 9 listopada.

– Tego dnia we wszystkich świątyniach diecezji będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny – zapowiedział bp Romuald Kamiński.

 

– Dziękując Boga za dar niepodległości, nie możemy zapominać o naszej dzisiejszej odpowiedzialności za losy Ojczyzny – zwraca uwagę biskup warszawsko-praski.

 

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w sobotę 10 listopada o godz.16.00 w katedrze warszawsko-praskiej obędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru „Musica Sacra” pod przewodnictwem Pawła Łukaszewskiego.

Magdalena Gronek