Ojciec Święty solidarny z Sulawesi

fot. EPA/GIUSEPPE LAMI Dostawca: PAP/EPA.

– Umiejmy rozpoznawać znaki obecności Boga pośród nas, odkrywając ją, gdziekolwiek się objawia, nawet w sytuacjach najbardziej niespodziewanych i nietypowych – zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym modlitwę ‚Anioł Pański”.

Papież nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii w którym mowa o zazdrości i zgorszeniu uczniów z powodu cudów dokonywanych w imię Jezusa przez kogoś nie należącego do grona uczniów. Ojciec Święty zauważył, że postawa uczniów jest bardzo powszechna.

 

TŁUMACZENIE:
‚Jest to zaproszenie, jakie kieruje do nas dzisiaj Jezus. Wzywa nas, byśmy nie myśleli w kategoriach ‚przyjaciel/wróg”, ‚my/oni”, ‚kto jest w obrębie grona/kto jest na zewnątrz”, ale aby iść dalej i otwierać serce, żeby móc rozpoznać Jego obecność i działanie Boga nawet w środowiskach nietypowych i nieprzewidywalnych oraz w osobach nie należących do naszego kręgu.”

Po modlitwie ‚Anioł Pański” papież wyraził solidarność z rodzinami ofiar piątkowego tsunami na wyspie Sulawesi w Indonezji oraz przypomniał, że dzisiaj w Marsylii o 16.00 zostanie ogłoszony błogosławionym Jan Chrzciciel Fouque.

KAI