Olech: sobotnia rozmowa premiera Morawieckiego była niefortunna

fot. siodma9.pl

Wiele komentarzy po słowach premiera Polski na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytanie izraelskiego dziennikarza, który oświadczył, że „wiele osób z jego rodziny zginęło, ponieważ donieśli na nich do gestapo Polacy”.

Redaktor zapytał, czy za mówienie o tym zostałby w Polsce ukarany. Szef polskiego rządu odpowiedział, że nie zostanie uznane za przestępstwo powiedzenie „że byli polscy sprawcy, tak samo jak byli sprawcy żydowscy, sprawcy rosyjscy czy ukraińscy, a nie tylko niemieccy.”

– Słowa te zaskakują, bo jak do tej pory premier Mateusz Morawiecki z rozwagą wypowiadał się na temat ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – podkreślił w poranku „Siódma9” na antenie Radia Warszawa dziennikarz „300Polityka”, Michał Olech.

 

Jak ocenia Michał Olech – Mateusz Morawiecki, mimo sobotniej wypowiedzi, poprawił jakość polskich relacji z zagranicznymi partnerami.

 

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Premierzy rozmawiali o losach Żydów i Polaków pod okupacją niemiecką.

Mikołaj Michalecki

Cała rozmowa:

Wszystkich rozmów z gośćmi audycji „Siódma9” można wysłuchać w internecie pod adresem: www.siodma9.pl.