ONKO LIGA 2019

Międzynarodowe Mistrzostwa Piłki Nożnej dla małych pacjentów onkologicznych startują już 20 lipca!

20 lipca 2019 roku o godzinie 10:00 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie rozpocznie się I edycja Międzynarodowych Mistrzostw Piłkarskich „ONKO LIGA 2019”. W trzeci weekend lipca dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz młodzi pacjenci onkologiczni z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech i Turcji wezmą udział w turnieju piłkarskim w różnych kategoriach wiekowych.

– Inauguracja imprezy to nie tylko symboliczny wykop piłki z udziałem gości specjalnych oraz lubianych aktorów i sportowców – ONKO LIDZE towarzyszyć będzie specjalny program artystyczny i specjalne atrakcje dla rodzin – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń.

– „ONKO LIGA” to pierwsze i jedyne takie Mistrzostwa dla pacjentów onkologicznych na świecie. To nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale również świetna zabawa i wspólna radość z pokonania choroby – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator „ONKO LIGI”.

Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W tegorocznych Mistrzostwach wezmą udział pacjenci ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce, jak również pacjenci z zagranicy – łącznie ponad 200 dzieci. Uczestnicy będą rywalizować, grając w meczach eliminacyjnych (sobota), oraz finałowych (niedziela). Na drużyny czekają wyjątkowe puchary przekazane przez Patrona wydarzenia – Polski Związek Piłki Nożnej.

Pierwszą edycję ONKO LIGI współfinansowaniem i patronatem objęli: Ministerstwo Spraw Zagranicznych (projekt dofinansowany w ramach konkursu: „Dyplomacja publiczna 2019”), Ministerstwo Sportu i Turystyki, Biuro Sportu i Turystyki m.st. Warszawa. Patronatów honorowych udzielili: Premier Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydent Warszawy, Minister Zdrowia, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Komitet Olimpijski oraz Ambasadorowie Czech, Litwy i Ukrainy. Wydarzenie jest organizowane w partnerstwie z Fundacją PZU i Fundacją Lotto.

„ONKO LIGĘ 2019” poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni i komentatorzy sportowi. Na rzecz wsparcia „ONKO-LIGI” wiele polskich gwiazd zdecydowało się wziąć udział w wydarzeniu. Wśród nich między innymi: Szymon Majewski, Conrado Moreno, Tomasz Ciachorowski, Marta Manowska i Karolina Pilarczyk.