Opaliński: Ratusz powinien wypłacić pieniądze lokatorom

fot. Karolina Poczęta

– Być może ta sprawa będzie punktem zwrotnym w działaniach ratusza – ocenił w „Rundzie Pytań” na antenie Radia Warszawa Bartłomiej Opaliński. Wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji odniósł się do ostatniej decyzji w sprawie nieruchomości przy ulicy Noakowskiego 16.

Komisja przyznała czternastu byłym lokatorom łącznie prawie sześćset trzydzieści tysięcy złotych zadośćuczynienia i odszkodowania, które ma wypłacić stołeczny ratusz.

Bartłomiej Opaliński ma nadzieję, że władze Warszawy przestaną zaskarżać decyzje komisji i zdecydują się na wypłatę środków dla lokatorów.

 

W sprawę nieruchomości przy Noakowskiego 16 bezpośrednio związana jest Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej mąż Andrzej Waltz. Bartłomiej Opaliński liczy, że po wyborach samorządowych komisji uda się wezwać byłą prezydent Warszawy na przesłuchanie.

 

Zgodnie z decyzją komisji weryfikacyjnej byli lokatorzy kamienicy przy Noakowskiego 16 otrzymają pięćset siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia oraz pięćdziesiąt cztery tysiące złotych jako odszkodowanie.

Artur Szczygielski

Cała rozmowa: