Opóźnienia w budowie drogi S2 w Warszawie

fot. pulawska-lubelska.pl

Co najmniej miesiąc dłużej potrwa budowa odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Puławska i Lubelska. Przez falę wezbraniową na Wiśle, która przeszła przez Mazowsze, wstrzymano prace na budowie mostu łączącego stołeczne dzielnice Wawer i Wilanów.

Wisła zalała drogi techniczne oraz zmusiła wykonawców do zdemontowania części infrastruktury budowanego mostu. Wcześniej pojawiły się problemy geologiczne, które również wpłyną na ostateczny termin zakończenia inwestycji – mówi rzecznik wykonawcy, firmy Gulermak – Bartosz Sawicki. Trwa szacowanie strat spowodowanych przez wysoki poziom wody w Wiśle. „Straciliśmy co najmniej miesiąc, musimy nadrabiać stracony czas. Jest duże ryzyko, że przełoży się to na ostateczną datę zakończenia kontraktu” – powiedział rzecznik firmy Gulermak.

W środę – 5 czerwca rozpoczęły się przygotowania do wznowienia prac. Opóźnienie potrwa jednak minimum miesiąc – mówi Piotr Kolasa, zastępca kierownika kontraktu. „Czekamy na opadnięcie wody, wtedy dokładnie będziemy mogli zidentyfikować straty. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że opóźnienie będzie wynosiło co najmniej miesiąc” – powiedział Piotr Kolasa.

18 kilometrowy odcinek drogi S2 razem z mostem na Wiśle miał być oddany w sierpniu 2020 roku. W tym momencie realnym terminem zakończenia inwestycji jest jesień 2020.

Łączna wartość inwestycji to prawie 4,5 miliarda złotych.