P. Lisiecki: popularność KE w Warszawie nie jest dla nas komfortową sytuacją

fot. Karolina Poczęta

Ryszard Czarnecki (PiS), Jacek Saryusz-Wolski (PiS), Danuta Hubner (KE), Włodzimierz Cimoszewicz (KE), Andrzej Halicki (KE) i Robert Biedroń (Wiosna)- ci europarlamentarzyści będą reprezentowali warszawiaków w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego.

W okręgu wyborczym obejmującym stolicę i okoliczne powiaty w niedzielnych wyborach udział wzięło 60,37 procent osób uprawnionych do głosowania. Był to najlepszy wynik w Polsce. Eurowybory w Warszawie wygrała Koalicja Europejska otrzymując ponad 45 procent głosów. Prawo i Sprawiedliwość wybrało ponad 32 procent mieszkańców.

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego zostały skomentowane w „Rundzie Pytań” na antenie Radia Warszawa.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki zaznaczył, że popularność Koalicji Europejskiej w Warszawie „nie jest komfortową sytuacją” dla partii rządzącej.

 

Najwięcej głosów w okręgu warszawskim zdobył były działacz PZPR Włodzimierz Cimoszewicz. Zdaniem posła Pawła Lisieckiego świadczy to o niezwracaniu uwagi wyborców na przeszłość danego polityka.

 

Najmniejszym poparciem w Warszawie i okolicznych powiatach cieszyła się „Polska Fair Play” Roberta Gwiazdowskiego. Na komitet ekonomisty głosowało 1,66 procent wyborców.

Artur Szczygielski

Cała rozmowa:

Rundę Pytań od poniedziałku do piątku o godz. 16:15 prowadzi Piotr Otrębski.

Wszystkich rozmów odsłuchać można TUTAJ.