Pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Wspólna modlitwa, liczne inscenizacje oraz koncerty

Mieszkańcy stolicy zamierzają uroczyście obchodzić przypadający 1 marca Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Pierwsze uroczystości rozpoczną się już jutro. W piątek, o godzinie 19:00 w warszawskim Kościele Świętego Krzyża odbędzie się uroczysta Eucharystia sprawowana w intencji poległych patriotów.

Po zakończeniu Mszy Świętej zaplanowano koncert ‚Podziemna Armia Powraca’, zakończony wręczeniem odznaczeń ‚Zło Dobrem Zwyciężaj’ – mówi organizator wydarzenia Sławomir Karpiński.

27-02-wykleci01

Za heroiczną postawę Żołnierzy Wyklętych dziękować będą również wszyscy uczestnicy sobotnich uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza – dodaje proboszcz Archikatedry Warszawskiej. Ksiądz Prałat Bogdan Bartołd zaznacza, że po odczytaniu Apelu Poległych, zebrani udadzą się do Kościoła św. Jana. O godzinie 19:00 rozpocznie się tam Eucharystia, w trakcie której będzie można wyrazić swoją wdzięczność bohaterom.

27-02-wykleci02

Uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych zaplanowano także w wielu podwarszawskich miejscowościach. Wydarzenia upamiętniające bohaterstwo patriotów odbędą się również między innymi w Grodzisku Mazowieckim, Ostrówku, Otwocku oraz Wołominie.

Radio Warszawa patronuje koncertowi „Niepokonanej… Pieśni i ballady”, który odbędzie się 2 marca po mszy o godz. 18.00 w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce, ul. Jagiellońska 10.

fot. IPN