Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Im bliżej pierwszego marca, tym więcej organizacji podejmuje działania na rzecz upamiętnienia członków podziemia niepodległościowego. Jedną z form oddania czci jest płyta z piosenkami, które ukazują prawdę i sytuację Polski podczas zniewolenia komunistycznego.

Czterech artystów chce w ten sposób upamiętnić osoby walczące o niepodległość Polski – mówił w Poranku WNET na antenie Radia Warszawa jeden z autorów płyty Paweł Piekarczyk.

25-02-piekarczyk

Koncerty w hołdzie bohaterom odbędą się w najbliższy weekend. Pierwszy – w piątek w Bazylice św. Krzyża o godzinie 19. Drugi rozpocznie się w sobotę o godzinie 10 na Jarmarku Radia WNET przy ulicy Ząbkowskiej. Po raz trzeci artyści wystąpią w niedzielę o godzinie 12:30 w katedrze warszawsko-praskiej.

Akcje upamiętniające wspierają również młodzieżowe organizacje. W tym tygodniu cykl spotkań przygotowała fundacja Młodzi dla Polski – mówi jeden z członków stowarzyszenia Sebastian Kaleta.

25-02-kaleta

W przeddzień głównych uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na Placu Zamkowym odbędzie się wernisaż wystawy edukacyjnej – informuje jedna z organizatorek ekspozycji Ewelina Steczkowska.

25-02-steczkowska

Główne uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych zaplanowano w sobotę o godzinie 17 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

fot. wykleci.ipn.gov.pl