Panama w Warszawie, 27 stycznia 2019 r.

Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem Papież Franciszek wybrał jako miejsce spotkania Panamę. Piękny, atrakcyjny kulturowo i klimatycznie kraj, do którego bardzo chciałoby się pojechać.

Niestety duża odległość powoduje, że dla wielu młodych to po prostu niemożliwe. Stąd kontynuując tradycję zainicjowaną spotkaniem sprzed ośmiu lat („Sydney w Warszawie”) Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski zaprosił Wspólnotę Emmanuel (http://emmanuel.info.pl) do zorganizowania wydarzenia „Panama w Warszawie” dla wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć wspólnoty młodego, żywego Kościoła w łączności z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata.

Zapraszamy wszystkich chętnych, aby 27 stycznia, w niedzielę o 14:00 przybyli do warszawskiego Wilanowa, gdzie w Świątyni Opatrzności Bożej w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży odbędzie się spotkanie „Panama w Warszawie”. Wydarzenie poprowadzi Michał „PAX” Bukowski, młody i charyzmatyczny raper, prowadzący w TVP program młodzieżowy „Studio Raban”.

Konferencję nawiązującą do myśli przewodniej obecnych Światowych Dni Młodzieży – „Oto ja służebnica Pańska” wygłosi Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.

Tego dnia przewidziano bezpośrednie połączenie z młodymi w Panamie. Ambasada Panamska przedstawi kulturę, życie codzienne oraz miejsce Kościoła w Panamie. W trakcie spotkania poznamy i nauczymy się hymnu ŚDM 2019, będzie czas na adorację, refleksję, ale także na radosne bycie razem i doświadczenie wspólnoty młodego, twórczego Kościoła.

Spotkanie zwieńczone będzie uroczystą Mszą Świętą, w trakcie której wysłuchamy homilii, którą papież tego dnia skieruje do młodych, a dzień zakończymy wspólnym radosnym muzycznym uwielbieniem.

Nasze zaproszenie jest skierowane w sposób szczególny do młodych ludzi w wieku 16-26 lat, ale tego dnia drzwi Świątyni będą również otwarte dla wszystkich „młodych duchem”, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Głównymi punktami wydarzenia będą:

->14:00 Integracja i zawiązanie wspólnoty. Łączymy się z ŚDM!
->14:45 Konferencja „Jak dziś usłyszeć Boga?” wygłoszona przez Arcybiskupa Grzegorza Rysia+ świadectwa
->16:00 Medytacja ikony Matki Bożej Salus Populi Romani-symbolu ŚDM
->16:45 Przerwa na jedzenie/ Integracja
->18:00 Łączymy się z Panamą, Prezentacja o kulturze, religii Panamy
->18:30 Msza Święta z homilią Papieża Franciszka
->20:00 Muzyczny wieczór uwielbienia

Serdecznie zapraszamy!
Wspólnota Emmanuel
Organizator „Panamy w Warszawie”