Państwo Islamskie grozi całemu światu

W internecie opublikowało właśnie wezwanie do muzułmanów całego świata, by zabijali niemuzułmanów, przede wszystkim Amerykanów i Francuzów.  ‚Jeśli możecie zabić niewiernego Amerykanina czy Europejczyka – zwłaszcza plugawego Francuza – lub Australijczyka czy Kanadyjczyka, każdego  niewiernego, w tym obywateli państw koalicji przeciw Państwu Islamskiemu, zabijcie go w dowolny sposób’ –  zagrzewa do mordowania rzecznik kalifatu al-Adnani.

W propagandowym nagraniu wzywa on muzułmanów  do zabijania ‚każdym sposobem niewiernych’ w tych krajach, które popierają amerykańską i francuską akcję militarną przeciwko Państwu Islamskiemu.

Wcześniej dżihadyści opublikowali  video z egzekucji dwóch amerykańskich dziennikarzy  i brytyjskiego  pracownika pomocy humanitarnej.

Państwo Islamskie – przypomnijmy- opanowało  znaczne obszary wschodniej Syrii oraz północnego i zachodniego Iraku i eksterminuje inne wspólnoty religijne. Naloty na cele Państwa Islamskiego prowadzą na razie Stany Zjednoczone i Francja. Stany Zjednoczone chcą stworzyć wielką międzynarodową koalicję do walki z Państwem Islamskim. Wezwały do niej także Polskę.