Papież Franciszek: niech Duch Święty uczy nas słuchania sercem

fot. PAP/EPA.

Do usłyszenia wołania ludzi potrzebujących zbawienia, otwierania na nich oczu i uszu, ale przede wszystkim serca, a także o słuchanie sercem zaapelował papież podczas wieczornej Eucharystii sprawowanej w wigilię Zesłania Ducha Świętego na placu św. Piotra. Zgromadzili się na niej przede wszystkim wierni Wiecznego Miasta. 

Ojciec Święty zaznaczył na wstępie, że Duch Święty czyni Kościół miłosiernym.

 

TŁUMACZENIE: 
„Duch Święty wypływa z łona miłosierdzia zmartwychwstałego Jezusa, napełnia nasze łono „miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą” miłosierdziem i przekształca nas w Kościół-łono miłosierdzia, to znaczy w „Matkę z sercem otwartym” dla wszystkich!” 

Nawiązując do „krzyku” mieszkańców Rzymu wyrażających potrzebę zbawienia papież podkreślił konieczność otwierania oczu i uszu, ale przede wszystkim serca, o słuchanie sercem. – Wtedy poczujemy w nas ogień Pięćdziesiątnicy, który pobudza nas byśmy wołali do mężczyzn i kobiet tego miasta, że ich niewola się skończyła, i że to Chrystus jest drogą, która prowadzi do miasta w Niebie – stwierdził Ojciec Święty na zakończenie swej homilii.

KAI