Papież: modlitwa zawsze zmienia rzeczywistość, zawsze

Papież-Franciszek fot. Mazur

– Nie ma modlitw niewysłuchanych – mówił papież Franciszek w czasie audiencji ogólnej w auli Pawła VI w Watykanie. Ojciec Święty kontynuował cykl katechez na temat modlitwy „Ojcze nasz”. Do wytrwałości w modlitwie zachęcił on pielgrzymów z Polski uczestniczących w środowej audiencji ogólnej w Watykanie

Franciszek zauważył, że Jezus jest przede wszystkim człowiekiem modlitwy. Przypomniał, że w Ewangelii Łukasza znajdujemy prośbę uczniów, by Pan nauczył ich się modlić. Spełniając ją – Nie ma modlitw niewysłuchanych – mówił. Co więcej, Pan Jezus zachęca uczniów do wytrwałości w modlitwie, a wręcz pewnej natarczywości.

Papież powiedział:
„Modlitwa zawsze zmienia rzeczywistość, zawsze: jeśli nie zmieniają się rzeczy wokół nas, to przynajmniej my się zmienimy. Jezus obiecał dar Ducha Świętego każdemu, kto się modli. Możemy być pewni, że Bóg odpowie. Jedyna niepewność wynika z czasów, ale nie wątpmy, że On odpowie”.

Franciszek dodał, że na końcu każdej drogi jest Ojciec oczekujący na wszystko i na wszystkich z szeroko otwartymi ramionami.

W audiencji ogólnej Franciszek nadmienił:
„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków uczestniczących w tej audiencji. Bracia i siostry, w nowym 2019 roku, który rozpoczęliśmy nie zapominajcie o potędze modlitwy. Powtarzając swoje sprawy Bogu w modlitwie Ojcze Nasz bądźcie pewni, że otrzymacie od Niego to wszystko, co jest dla was dobre, pożyteczne i niezbędne. Ufając Bożej dobroci, zrozumiecie sens zdarzeń i cel waszego życia. Niech w waszej modlitwie nie zabraknie zawierzenia i wytrwałości. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

W spotkaniu w Auli Pawła VI w Watykanie udział wzięło około siedmiu tysięcy pielgrzymów z całego świata.

KAI