Papież ogłosił temat ŚDM w Lizbonie

fot. www.flickr.com/people/episkopatnews/

„Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39) to hasło 37. Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w 2022 r. w Lizbonie. Zgodnie z tradycją przygotowaniem do niego są Dni Młodzieży przeżywane w diecezjach. Tematem najbliższego roku będą słowa „Młodzieńcze, tobie mówię wstań” (Łk 7,14), zaś hasłem 2021 roku będą słowa „Wstań, bo uczyniłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (por. Dz 26, 16). Tematy te ogłosił papież Franciszek na audiencji  kończącej 11 Międzynarodowe Forum Młodych organizowane przed dykasterię Świeckich Życia i Rodziny .

Ojciec Święty nawiązuje w tych tematach zarówno do adhortacji apostolskiej Christus Vivit, jak i poprzednich ŚDM w Panamie – zwraca uwagę Dyrektor Krajowego Biura ŚDM, ks. Emil Parafiniuk.

 

Hasła kolejnych ŚDM są wyraźnym wezwaniem do działania – podkreśla  ks. Emil Parafiniuk.

 

Ogłoszone przez papieża tematy kolejnych ŚDM wyznaczają nam drogę konkretnej pracy formacyjnej – powiedział ks. Emil Parafiniuk zapewniając że wraz z początkiem roku szkolnego pojawią się także pomoce.

 

Zgodnie z tradycją ŚDM w czasie których młodzież spotyka się z papieżem odbywają się co trzy lata. Najbliższe będzie w 2022 roku w Lizbonie. Natomiast co roku ŚDM przeżywane na poziomie diecezji odbywają się zawsze w Niedzielę Palmową.

Magdalena Gronek