Patryk Jaki chcę stworzyć nową dzielnicę Warszawy

fot. PAP/Rafał Guz

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki proponuje utworzenie nowej, dziewiętnastej dzielnicy Warszawy. Ma ona objąć tereny położone bezpośrednio nad Wisłą.

Na swojej warszawskiej konwencji wyborczej Patryk Jaki zaprezentował projekt ustawy w tej sprawie. Jak podkreślił, wielkie miasta na świecie rozwijają się zazwyczaj w kierunku „od rzeki”, a w Warszawie do tej pory było na odwrót. „To jest wielki, niewykorzystany obszar, niewykorzystany potencjał naszego miasta. To prawie 800 hektarów pod inwestycje, to prawie obszar Żoliborza. Nigdzie na świecie nie ma takiej przestrzeni dla nowoczesnych technologii” – powiedział.

Patryk Jaki zwrócił uwagę, że tereny, które ma objąć nowa dzielnica, są obszarami programu Natura 2000. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zapowiedział, że w nowej, 19. dzielnicy powstanie jedna instytucja, która zajmie się ochroną walorów przyrodniczych nadwiślańskich terenów.

Główny kontrkandydat Patryka Jakiego, Rafał Trzaskowski, skomentował, że dzielnica Wisła już jest i hasło to jest używane od kilku miesięcy.

IAR