Pielgrzymka do Domu św. Faustyny w Ostrówku

fot. Magdalena Gronek

Duchu Święty umacniaj miłość – to hasło XI Pielgrzymki Pieszej z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku. Zainauguruje ją w przyszłą sobotę 27 lipca msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej, gdzie mieści się klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Do tego zgromadzenia wstąpiła Helena Kowalska pracując wcześniej przez rok na swój zakonny posag właśnie w Ostrówku. W ciągu dwóch dni pątnicy będą mieli do pokonania 45km.

– Będzie to okazja do umocnienia swojej wiary i przyjęcia daru Bożego Miłosierdzia – podkreśla s. Weronika ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

 

Patrząc na życie duchowe św. Faustyny będziemy zgłębiać tajemnicę Bożego Miłosierdzia – zapowiedział  proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Ostrówku, ks. Marcin Łukasiewicz.

 

Pielgrzymka będzie również szóstym rokiem nowenny o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pątniczy szlak zwieńczy 28 lipca uroczysta msza św. o godz. 15.00 w Domu Św. Faustyny w Ostrówku. Liturgii będzie przewodniczył ordynariusza warszawsko-praski, bp Romuald Kamiński.

Magdalena Gronek