Piknik "Więź pokoleń" w Łomiankach

nr157_Wiez_pokolen_5.09W sobotę 5 września zapraszamy na piknik z cyklu „Więź pokoleń” – Zawisza wczoraj i dziś.

Odbędzie się on w godzinach od 11 do 14 w Centrum Kultury w Łomiankach przy ulicy Wiejskiej 12a.

W programie pikniku:
– punkt rekruta
– rekonstrukcja harcerskiej poczty polowej
– rekonstrukcja barykady powstańczej
– prezentacja broni oraz sprzętu z czasu Powstania Warszawskiego
– motopompiarze

Na piknik zaprasza Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki. Projekt realizują członkowie Grupy Historyczno-Edukacyjnej „Szare Szeregi”.

Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi” skupia dzieci i młodzież w wieku od 10 lat i powyżej. Głównym celem jest wychowanie dzieci i młodzieży w myśl hasła: „Bóg, Honor, Ojczyzna” i zdobywanie wiedzy o Szarych Szeregach działających podczas konspiracji, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Powstania Warszawskiego. Jest to grupa o charakterze patriotycznym. Bierze udział w obchodach świąt państwowych, rocznic historycznych.

Wśród dzieci i młodzieży jest podział na dwie grupy wiekowe. Młodsi to „Zawiszacy”- najmłodsi żołnierze Armii Krajowej. Starsi to średni szczebel Szarych Szeregów – Bojowe Szkoły (BS). Pielęgnują więzi pokoleń z kombatantami Szarych Szeregów, poprzez organizowanie spotkań z dziećmi i młodzieżą. Stowarzyszenie działa w myśl ideologii harcerskiej. Organizują obozy, zimowiska i inne wyjazdy, w miejsca historycznie związanych z Armią Krajową.