Plan uroczystości pogrzebowych Jana Olszewskiego

fot. pixabay.com

Uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego odbędą się w najbliższy piątek i sobotę. Polityk zostanie pochowany w sobotę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że żałoba po śmierci Jana Olszewskiego będzie trwała od północy z czwartku na piątek do soboty do godziny 19:00.

W piątek 15 lutego o godzinie 9:00 trumna z ciałem byłego premiera zostanie wystawiona w holu kancelarii premiera. O 18:00 w kościele świętego Aleksandra przy placu Trzech Krzyży zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego, a następnie trumna zostanie przeniesiona w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ulicy Świętojańskiej.

W sobotę 16 lutego o 11:00 rozpocznie się msza żałobna w Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela. Po 13 kondukt z trumną przejdzie pod Pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie Jana Olszewskiego pożegnają powstańcy i kombatanci. Następnie trumna z ciałem Jana Olszewskiego zostanie przewieziona na lawecie, w asyście wojska i policji na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Michał Dworczyk podkreślił, że przebieg uroczystości uzgodniono z rodziną Jana Olszewskiego.

IAR