Po Ekumenicznym Spotkaniu Noworocznym

fot. facebook.com/ekumenia

W Warszawie odbyło się w poniedziałek noworoczne spotkanie Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Gościem wydarzenia, które odbyło się w siedzibie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, był arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

 

Tłumaczenie:
(Podczas, gdy wymienialiśmy się wzajemnymi życzeniami dobra w nowym roku, kierowaliśmy do Ojca Niebieskiego nasze modlitwy o pokój w każdym miejscu świata, a zwłaszcza w tych miejscach, które naznaczone są konfliktami. Musimy z pokorą przyznać, że wiele różnych obszarów świata nie jest niestety wolnych od niesprawiedliwości, przemocy i dyskryminacji.)

Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, zwierzchnik polskich luteran biskup Jerzy Samiec podkreślił, że Kościoły zrzeszone w Radzie z troską obserwują zaostrzające się konflikty opcji politycznych, które przekładają się na podział społeczeństwa.

 

W spotkaniu noworocznym Polskiej Rady Ekumenicznej wzięli udział między innymi: zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego metropolita warszawski i całej Polski Sawa oraz przedstawiciele pozostałych Kościołów zrzeszonych w PRE. Obecni byli także: bp Artur Miziński, sekretarz Episkopatu Polski i biskup pomocniczy warszawsko-praski Marek Solarczyk, ambasadorzy między innymi: RFN, Węgier, Szwecji, Norwegii oraz dyplomaci z Austrii, Holandii i Ukrainy.

KAI