„Podczas mroźnej pogody nie należy rozgrzewać się alkoholem”

fot. Mikołaj Michalecki

Temperatura może spaść do minus 21 stopni.  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla Polski Wschodniej. Mroźno będzie także w górach. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne.

Ostrzeżenia przed silnym mrozem zostały wydane dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, wschodniej części mazowieckiego i małopolskiego. Na Podlasiu temperatura może spaść do minus 21 stopni, w Suwałkach do minus 15, w Lublinie do minus 13, w centrum i Zakopanem do dziesięciu stopni poniżej zera. W Warszawie temperatura spadnie do minus 12 stopni.

Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zwraca uwagę, że podczas mroźnej pogody nie należy rozgrzewać się alkoholem.

 

Bożena Wysocka dodaje, że zawsze należy reagować, kiedy widzimy osoby, których życie może być zagrożone. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 albo 997.

Z powodu wychłodzenia zmarła jedna osoba. Do zamarznięcia doszło w województwie mazowieckim. To już czterdziesta ósma ofiara wychłodzenia od początku listopada 2018 r.

IAR