Podziękowania papieża Franciszka dla polskiego Kościoła

Franciszek GadeckiWielką radość sprawia mi powracanie myślą do spotkań z młodymi pochodzącymi z różnych narodów – napisał Ojciec Święty Franciszek w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Mówi rzecznik KEP ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Jestem głęboko wzruszony waszą mocną wiarą, niezachwianą nadzieją, jaką zachowaliście pomimo trudności i tragedii, i żarliwą miłością, która ożywia wasze pielgrzymowanie ludzkie i chrześcijańskie – napisał Ojciec Święty Franciszek, dziękując biskupom, kapłanom, osobom konsekrowanych i wiernym świeckim za gościnność podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Papież w liście przesłanym na ręce przewodniczącego KEP napisał, że w sposób szczególny wspomina celebrację Eucharystii w sanktuarium w Częstochowie w 1050. rocznicę Chrztu Polski, jak również wzruszające, modlitewne zatrzymanie się w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Na zakończenie listu zapewnił o modlitwie za Kościół w Polsce, poprosił o modlitwę w swojej intencji i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Ojciec Święty Franciszek dziękował za przyjęcie podczas pielgrzymki do Polski również w liście do kardynała Stanisława Dziwisza.

fot. episkopat.pl