Policja: poszukiwania 5-letniego Dawida będą trwały do skutku

fot. www.policja.waw.pl

Trwają poszukiwania zaginionego Dawida Żukowskiego. Każdego dnia w działaniach bierze udział ponad stu funkcjonariuszy policji wspieranych przez inne służby mundurowe.

Komisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji zapewnił, że poszukiwania nie zostały przerwane i nie zakończą się, dopóki pięciolatek nie zostanie odnaleziony.

 

Policja apeluje także o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji dotyczących zaginionego dziecka i jego rodziny.

 

Policja wciąż prosi o dostarczanie informacji, które mogłyby pomóc w odnalezieniu dziecka. Funkcjonariusze zapewniają, że sprawdzane są wszystkie docierające do nich sygnały.

Największa w historii polskiej policji akcja poszukiwawcza trwa od czwartku. W środę około północy zaginięcie 5-letniego Dawida zgłosiła jego matka gdy ojciec nie odwiózł do niej dziecka w umówionym czasie. Z informacji policji wynika, że mężczyzna zabrał Dawida z domu w Grodzisku Mazowieckim, a następnie popełnił samobójstwo.

Na podstawie zeznań świadków i nagrań z monitoringu funkcjonariusze odtworzyli drogę, którą poruszał się ojciec i dokładnie sprawdzili kilka tysięcy hektarów przylegających do niej terenów.

IAR