Polityka zdrowotna dla Warszawy Patryka Jakiego

fot. PAP/Paweł Supernak

Lekarz miasta Warszawy, program przeciwdziałania depresji, czy miejskie targowiska ze zdrową żywnością – kandydat na prezydenta Warszawy Zjednoczonej Prawicy przedstawił swoje pomysły na politykę zdrowotną miasta.

Patryk Jaki mówił w trakcie konferencji prasowej o potrzebie powołania lekarza miasta stołecznego Warszawy, który będzie koordynował pracę stołecznych placówek zdrowotnych. Dodał także, że: „kolejna istotna zmiana, to wprowadzenie dwudziestoczterogodzinnych dyżurów pediatrycznych w każdej dzielnicy, Tak, aby nie było sytuacji, że warszawscy rodzice mają duży problem, aby dostać się do lekarza ze swoimi dziećmi. Dzisiaj niestety często tak jest, szczególnie po zamknięciu placówek medycznych w ciągu dnia. To będzie duża i ważna część naszego programu zdrowotnego”.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy obiecuje też między innymi wprowadzenie programu „Zdrowa warszawska rodzina”, który będzie walczył z otyłością, dopalaczami i narkotykami. Obiecuje zapewnić lepszą opiekę dla osób z chorobami kardiologicznymi i onkologicznymi.

To pierwsza część programu zdrowotnego Patryka Jakiego, kolejne propozycje mają być przedstawione w najbliższym czasie.

W wyborach na prezydenta Warszawy wystartują także między innymi kandydat Koalicji Obywatelskiej – Rafał Trzaskowski, kandydat porozumienia Wygra Warszawa – Jan Śpiewak oraz Jakub Stefaniak z PSL.

IAR