Polska Smakuje: dobra żywność

Gośćmi Katarzyny Supeł-Zaboklickiej w audycji „Polska smakuje” w dniu 10.04.2019 byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski oraz Łukasz Kazberuk, Dyrektor Handlowy Firmy KASOL.

Reporter Radia Warszawa pytał mieszkańców stolicy i okolic o to co to jest dobra żywność i gdzie można ją kupić.

Pan Minister Jan Krzysztof Ardanowski wyjaśnił, że dobra żywność to taka, która spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i jakości oraz szybko trafia do konsumenta. Minister podkreśla, że dobre produkty to te wyprodukowane ekologiczne i wytworzone tradycyjnymi metodami.

Rozmówca opowiadał o ułatwieniach w sprzedaży swoich produktów przez producentów rolnych. Przypomniał czym jest Program „Poznaj Dobrą Żywność”, jakimi cechami wyróżniają się produkty opatrzone znakiem programu oraz kto może ubiegać się o znak PDŻ.

Pan Łukasz Kazberuk z firmy KASOL przedstawił produkty, na których znalazł się znak Programu Poznaj Dobrą Żywność. Podkreślił, że znak PDŻ na wyrobach firmy jest to ogromne wyróżnienie, gwarancja jakości produktu dla konsumentów w Polsce i za granicą.

Audycja powstaje we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jest emitowana na antenie Radia Warszawa w programie „Polska smakuje” w każdą środę o godz. 16.40.