Ponad 3 miliony wniosków o 500 Plus i o wyprawkę szkolną

fot. pixabay.com

Ponad 3 miliony wniosków o przyznanie funduszy z programu „Rodzina 500 Plus” i z programu „Dobry Start” złożyli do tej pory rodzice i opiekunowie – wynika z informacji resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

– Wnioski drogą online można składać od 1 lipca – przypomina wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. Dodaje, że im szybciej ktoś złoży wniosek, tym szybciej otrzyma pieniądze.

Minister wyjaśnia, że złożenie wniosku o świadczenie z programu „Rodzina 500 Plus” do końca września gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie zaś wniosku w terminie późniejszym, na przykład w październiku czy w listopadzie sprawi, że wyrównania za poprzednie miesiące nie będzie. Świadczenie wypłacone zostanie od miesiące złożenia wniosku.

Wnioski drogą papierową będzie można składać od 1 sierpnia. Od 1 lipca świadczenie z programu „Rodzina 500 Plus” przysługuje na wszystkie dzieci bez względu na dochody rodziny. Przy wypłacanym raz w roku wsparciu na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 złotych na dziecko, także nie bierze się pod uwagę dochodu rodziny.

IAR