Posiedzenie Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia

fot. Magdalena Gronek

Pomoc psychiatryczna dla dzieci i młodzieży oraz dostępność leków na rynku były to główne tematy posiedzenia Zespół KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, które odbyło się w czwartek w Warszawie.

– Zwrócono również uwagę na potrzebę wprowadzenia elementów duchowości w program studiów medycznych – powiedział Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski.

 

Na temat problemów dostępności leków mówiła Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Zwróciła uwagę, że nie jest to nowa kwestia.

 

Gościem obrad był również Jarosław Chmielewski dyr. Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Zwrócił on uwagę na rosnący problem zaburzeń psychicznych wśród dzieci i młodzieży i małą liczbę specjalistów w tej dziedzinie.

 

Pewnym wyjściem z impasu jest większa troska rodziców o dzieci i wychowywanie młodego pokolenia w duchu szacunku dla podstawowych wartości.

– Na tej płaszczyźnie Kościół ma poważną rolę do odegrania – zwrócił uwagę dyr. Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Obrady odbyły się pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego.

Magdalena Gronek