Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła już w drodze

fot. Magdalena Gronek

Idą w intencji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego polecając Bogu młodzież i rodziny. Na pątniczy szlak na Jasną Górę wyszła rano z Warszawy Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła.

Jest to najstarsza pielgrzymka wyruszająca ze stolicy do Częstochowy. Zainaugurowała ją uroczysta msza święta w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku.

Liturgii przewodniczył bp Romuald Kamiński. Ordynariusz warszawsko-praski życzył pątnikom, by czas pielgrzymki pomógł im odkrywać i doceniać otrzymane od Boga dary.

 

Bp Kamiński poprosił również pątników by otoczyli swoją modlitwą małżeństwa i rodziny. Podkreślił, że bez Bożej łaski trudno o ich jedność.

 

W tym roku pątnicy idą pod hasłem „Zwyciężyłaś – Zwyciężaj”. Na Jasną Górę dotrą 25 sierpnia na przypadającą dzień później Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Po raz pierwszy Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła wyszła z Warszawy w roku 1657. Idzie zupełnie inną trasą niż pozostałe pielgrzymki wychodzące ze stolicy.

Magdalena Gronek